Субота, 04.05.2024, 11:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Яблуницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як не залишитися без зв'язку при мінусовій температурі

Прийшла зима, а разом з нею - міцні морози, і в технічну підтримку і на форуми традиційно посипалися скарги користувачів на швидку розрядку акумуляторів і повне відключення смартфонів при мінусовій температурі.

Дійсно, на сильному морозі по телефону довго не поговориш: апарат починає поводитися дивно, а потім показує індикатор розрядженої батареї і вимикається. Особливо часто з цим стикаються користувачі, які вибрали продукцію Apple.

Американський виробник на своєму сайті прямо вказує, що не гарантує стабільну роботу своїх смартфонів і планшетів при температурі нижче нуля за Цельсієм.

При досить тривалому знаходженні на вулиці при температурі близько -5 ° C у iPhone і iPad можуть проявитися збої в роботі, при -10 ° C пристрої Apple показують індикатор повної розрядки акумулятора і вимикаються.

Проте насправді батарея на морозі заряд не втрачає - він зберігається на тому ж рівні, що й раніше. Однак при тривалому впливі мінусової температури на батарею гель, який грає роль електроліту в сучасних літій-іонних або літій-полімерних акумуляторах, змінює свою щільність, стає більш в'язким, швидкість руху заряджених іонів літію сповільнюється, що призводить до зниження ємності та інших показників батареї.

Смартфону може не вистачити потужності для коректного запуску додатків і виконання поточних завдань, а контролер батареї сприймає падіння її характеристик як сигнал розрядки акумулятора.

Також низька температура впливає на екран і сенсор. Швидкість відгуку рідкокристалічних осередків сповільнюється, і можна побачити шлейф при анімації елементів інтерфейсу. Менш схильні до дії низьких температур тільки AMOLED-дисплеї.

Різні виробники по-різному ставляться до експлуатації своєї продукції при мінусових температурах. Якщо Apple жорстко встановлює діапазон роботи своїх смартфонів і планшетів від 0 ° C до + 35 ° C і відмовляє в гарантійному обслуговуванні, якщо смартфон експлуатувався за межами цього інтервалу, то інші виробники не встановлюють таких жорстких обмежень, і їх смартфони можуть працювати при температурах нижче -10 ° C. Однак разом з гонкою за товщиною, вагою і потужністю смартфонів корпуси пристроїв стають все тонше, начинка - все складніше, а вплив морозу на їх роботу дедалі помітнішим.

Однак при грамотному використанні смартфона навіть при морозній погоді з ним нічого не трапиться. Треба пам'ятати, що він вимкнеться тільки при тривалому впливі мінусової температури, тому можна швидко подивитися повідомлення або звіритися з картою, але якщо все ж треба поговорити деякий час, то краще зайти в приміщення або використовувати гарнітуру, поклавши смартфон у внутрішню кишеню теплого одягу.

З метою зберегти дорогоцінне тепло девайса можна вдатися до досить простого методу, «укутавши» його в чохол, який не тільки захистить від падінь, але й допоможе продовжити час роботи на морозі. Навіть простенький силіконовий чохол ненабагато, але зменшує теплопровідність, завдяки чому пристрій повільніше охолоджується. Більшого ефекту можна досягти, якщо носити смартфон в товстому чохлі.

Також протриматися довше телефону допоможе запущене у фоновому режимі ресурсномісткий додаток, наприклад вимоглива 3D-гра. Це підвищить температуру процесора і, як наслідок, загальну температуру в корпусі.

Якщо смартфон все-таки замерз, не варто поспішати і проводити активні дії по його реанімації (заряджати, сушити, класти на батарею і т.д.). Кращим рішенням буде дати йому полежати годину-дві при кімнатній температурі. Після цього акумулятор повернеться до своїх штатних характеристик, а конденсат, який утворюється від перепаду температур і може замкнути контакти, висохне.

Особливо не рекомендується заряджати замерзлий акумулятор і гріти його. Справа в тому, що від перепаду температур корпус акумулятора може деформуватися і розгерметизуватися і такий активний елемент, як літій, вступивши в реакцію з киснем, може викликати загоряння або навіть вибух батареї.

Велику популярність здобув випадок у 2011 році, коли мешканка Норвегії вирішила підключити свій iPhone в холодній машині до автомобільного пристрою зарядки при 12-градусному морозі. Корпус смартфона деформувався, екран - вибухнув, і, за заявою власниці, її очі від осколків врятувало лише те, що вона була в окулярах. Apple відмовилася відшкодувати збиток, так як iPhone експлуатувався при мінусовій температурі.

Категорія: Мої статті | Додав: Todoruk (16.01.2016)
Переглядів: 308 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Час
Наш Канал
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар України
Вхід на сайт
Пошук
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Освітні сайти

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz