Субота, 18.05.2024, 14:57
Вітаю Вас Гість | RSS

Яблуницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 157

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Нобелівську премію з фізики за 2015 рік присудили за дослідження маси нейтрино



Нобелівську премію в галузі фізики за 2015 рік отримали Такаакі Кадзіта (Японія) і Артур Манкдоналд (Канада) за дослідження нейтрино і експерименти зі встановлення маси цієї елементарної частинки. Про це Нобелівський комітет повідомив на спеціальній прес-конференції у столиці Швеції Стокгольмі.



"Відкриття змінило наше розуміння найбільш сокровенних процесів у матерії і може виявитись вкрай важливим для нашого розуміння всесвіту", - йдеться у прес-релізі комітету.



Сума Нобелівської премії цього року становить 953 тисячі доларів США. Дослідники розділять її навпіл.



Нагадаємо, в 2014 році нагороду в галузі фізики присудили за відкриття в області LED-технологій японцям Ісомо Акасакі, Хіроші Амано і громадянину США японського походження Сюдзі Накамурі.



Зазначимо також, що в цьому році першими Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини розділили троє вчених – одну половину отримали в рівних частинах Вільям С. Кемпбелл (США) і Сатоші Умура (Японія) за відкриття нових способів лікування захворювань, викликаних черв'яками-паразитами, друга дісталася Юю Ту (Китай), відкрила новий спосіб лікування малярії.



Загалом з 1901 року і до сьогоднішнього дня Нобелівську премію в області фізики вручали 108 разів, відзначивши нею 199 вчених. Лауреатів найвищої наукової нагороди не оголошували тільки в 1916, 1931, 1934, 1940, 1941 і 1942 роках.



Наймолодшим фізиком, який отримав "нобеля" був австралієць Лоуренс Брегг. Разом зі своїм батьком Вільямом Бреггом він був відзначений в 1915 році за дослідження структури кристалів за допомогою рентгенівських променів. Вченому на момент оприлюднення результатів голосування Нобелівського комітету було всього 25 років. А найстаршому нобелівському лауреату в галузі фізики, американцеві Реймонду Девісу, в день присудження нагороди було 88 років. Своє життя він присвятив астрофізиці і зміг виявити такі елементарні частинки, як космічні нейтрино. Середній вік фізиків у день присудження їм премії до сьогоднішнього дня становив 55 років.



Серед лауреатів-фізиків найменша кількість жінок – всього дві. Це Марія Кюрі, яка разом з чоловіком П'єром у 1903 році отримала нагороду за дослідження радіоактивності (вона в принципі першою з жінок отримала найвищу наукову нагороду) і Марія Гепперт-Майєр – її в 1963 році нагородили за відкриття, що стосуються оболонкової структури ядра.



Лише один фізик отримав Нобелівську премію з фізики двічі – американець Джон Бардін був відзначений у 1956 році за дослідження напівпровідників і в 1972 році за створення теорії надпровідності. При цьому Марія Кюрі свого другого "нобеля" отримала в 1911 році, але вже в галузі хімії за відкриття хімічних елементів радію і полонію.



Найчастіше Нобелівську премію з фізики присуджували за дослідження в області елементарних частинок – 35 разів. 28 раз нагороду отримували відкриття в галузі ядерної фізики, стільки ж разів – в області конденсованого стану та 11 разів – в області квантової механіки.



За словами постійного секретаря Королівської шведської академії наук Стаффана Нормарка, в останні роки новину про присудження йому Нобелівської премії з фізики регулярно застає лауреатів сплячими. А до телефону, щоб прийняти дзвінок від Нобелівського комітету, нерідко підходить дружина лауреата. Тому в цьому році комітет через свій Twitter звернувся до номінантів з жартівливим закликом прокинутися, вийняти з вух беруші і приготуватися до отримання нагороди.

Категорія: Мої статті | Додав: Todoruk (07.10.2015)
Переглядів: 199 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Час
Наш Канал
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Календар України
Вхід на сайт
Пошук
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Освітні сайти

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz