Це перехідне свято відзначається на 40-й день після Великодня, який припадає на четвер шостого тижня. У 40-й день після воскресіння, нібито після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти в небесний храм Свого Отця як Спаситель людства. Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, примирив наші людські тіла й тіла небесні. Протягом 40 днів після Свого воскресіння Господь являвся учням і розмовляв із ними про Царство Небесне. Потім, давши учням останні настанови, Господь «вивів їх геть із міста до Віфанії і, піднявши руки, благословив їх. І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситися на небо. Вони поклонилися Йому та повернулися в Єрусалим із радістю великою…» (Лк. 24, 50—52).
Вознесіння Господнє є свідченням неподільного і незлитного з’єднання Божества й людства в особі Ісуса Христа.
В другу неділю травня відзначається одне з головних родинних свят — День матері. Його традиційно святкують в Європі, в США, в країнах Азії. І така велика популярності цього свята цілком зрозуміла, оскільки споконвіку мама була найдорожчою та найріднішою людиною для кожного. Мами присвячують життя своїм дітям, жертвуючи всім заради їх щастя.
Вже протягом ста років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її кохання, підтримку і самовідданість.
Вперше це прекрасне свято відзначали в 1907 році. Ініціатором його проведення виявилася проста американка Анна Джервіс, яка таким чином хотіла виразити свою безмежну любов до свої передчасно померлої мами. Написавши листа з проханням підтримати згадану ідею в численні інстанції, Анна знайшла підтримку людей. І вже через три роки заходи до Дня матері в її рідному штаті отримали статус офіційних.
В Україні відзначають це свято не так давно. Але за короткий час воно знайшло відгуки в серцях мільйонів українців та жителів інших країн.
Україна 8 травня разом із країнами Європи відзначає День пам’яті та примирення.
Ця дата встановлена указом президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни».
Символом пам’яті жертв війни в Україні став червоний мак, як і в багатьох країнах Європи.
Народні депутати підтримали законопроект «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 рр.». За відповідне рішення проголосував 261 нардеп з 226 мінімально необхідних.
Закон визначає, що шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов'язком держави і громадян України. Закон встановлює щорічно відзначати 8 травня, як День пам'яті і примирення, віддаючи данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Також закон визначає основні форми увічнення перемоги над нацизмом та вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. «Прийняття проекту закону сприятиме консолідації українського народу, належному увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та вшанування її жертв, а також відновлення та збереження національної пам'яті Українського народу про Другу світову війну 1939-1941 рр.», – йдеться
... Читати далі »