Міжнародний день Землі, який відзначається 22 квітня, можна сміливо назвати самим глобальним святом на нашій планеті. Це свято підтримується Організацією Об'єднаних Націй, оскільки воно спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей.
Саме же свято в 1970 році придумав американський сенатор Гейлорд Нельсон. Спочатку свято відзначалося лише в США, але дуже швидко його популярність стала планетарною.
День Землі — це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до існуючих і ймовірним проблемам нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони навколишнього середовища, глобального потепління, збереження рослинності на планеті і т.д. У зв'язку з цим одним з основних заходів цього свята вважається озеленення вулиць, міст, країн тощо. Також це свято відзначається для того, щоб звернути увагу людства на те, що багатства Землі потрібно берегти, щоб передати їх наступним поколінням людей.
Друже, 22 квітня — важливий день для кожної людини нашої планети. Саме сьогодні відзначають Міжнародний день Землі. Тож давай дізнаємось дещо цікаве про наш затишний спільний дім.
Вчені стверджують, що нашій планеті вже близько 4,5 мільярда років. Якщо Ти захочеш обійти навколо Землі по екватору, то перед Тобою відкриється шлях у майже 40 010 кілометрів. Оце так відстань!
А чи знаєш Ти, скільки кілометрів від нас із Тобою до центру планети? Цілих 6378! До речі, тверді породи складають лише 70-кілометровий шар, а далі йдуть напіврідкі та рідкі стани.
Найгарячіші місця на Землі — Ель Азізія в Лівії та Долина смерті в Каліфорнії. Температура у цих місцях досягала позначок +57,8 (13 вересня 1922 року) та +55,8 ° С (10 липня 1913 року) відповідно.
Та незважаючи на це у Долині смерті живуть понад 15 видів птахів, 40 видів ссавців, 44 види плазунів, 12 видів амфібій, 13 видів риб і 545 видів рослин.
Найхолодніше на Землі — в Антарктиці. На дослідницькій станції «Восток» 21 липня 1983 року там була зареєстрована температура -89 ° С.
Щороку на Землі відкривають від 50 до 100 нових мінералів. Нині класифіковано вже близько 4000 видів, 200 з яких мають практичне значення.
Наша планета постійно обертається. Це щодня приносить нам сонячні промені та приховує їх щоночі. Якщо б Земля не оберталась, одна частина землі була б неймовірно спекотною, а друга перетворилася б на одну суцільну бурульку.
І наостанок ще один цікавий факт. Дослідники довели, що весна по Земній кулі рухається із швидкістю близько 50 кілометрів на добу. Вчені визначили це, спостерігаючи за суцвіттям окремих рослин.
Друже! Нам з Тобою дуже пощастило жити на такій чудовій планеті. Тож давай берегти та примножувати її безцінні скарби, подаровані нам природою.