14 січня о 15:00 директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук відповідатиме на запитання щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році.
Поставити запитання та отримати посилання для перегляду вебінару можна на веб-сайті Учительського журналу (http://www.teacherjournal.com.ua/dopomoga/27759-pryame-pitannya-po-zno.html)
Премія імені Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури стане найвищою в області відзнакою за вагомий внесок у розвиток літературного, образотворчого, народного мистецтва, архітектури і дизайну, яку щорічно присуджуватимуть обласна державна адміністрація та обласна рада.
Відповідне розпорядження напередодні підписали голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук та перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький.
Премію запроваджено на виконання розробленої обласною державною адміністрацією регіональної цільової програми «Духовне життя» на 2012-2015 роки». Нею відзначатимуть твори духовної літератури, мистецтва і архітектури, виконані на найвищому професійному рівні, які стали мистецьким надбанням, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам'ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали видатною подією у мистецькому, духовному житті Прикарпаття.
На здобуття премії можуть бути подані нові твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх двох років, але не пізніше, як за три місяці, до їх висунення на здобуття премії.
Щорічно встановлюватимуться чотири премії у наступних номінаціях:духовне друковане слово; образотворче та народне сакральне мистецтво; реставрація сакральних об’єктів; новостворені сакральні об’єкти.
За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем), - Щедрий Вечір. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем - це день преподобної Меланії.
Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки. У народній традиції обидва свята об'єдналися в Щедрий вечір, або свято Меланки. З цим вечором напередодні Старого Нового року пов'язані цікаві народні прикмети.
Якщо ніч проти Нового року тиха і ясна, буде щасливий рік не тільки для людей, а й для худоби; якщо сонце високо зійде, увесь рік буде щасливим, а особливо добрим буде врожай садовини; якщо іній рясно вкриває всі дерева, буде врожай на зернові та гарний медозбір; якщо падає м’який сніг ,— на врожай, а коли тепло, то літо буде дощовим; якщо на Меланії відлига, то чекали теплого літа.